HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

15. studeni 2008.

 

 

SANADER OSUĐEN NA PROPAST A HRVATSKA NA MILANOVIĆA?

 

 

SANADER DOOMED TO FAILURE AND CROATIA ON MILANOVIĆ?Jednom sam negdje o kiši pročitao, da ona donosi život i vraća nadu, baš kao ništa drugo u životu.

Sreća zablista svugdje gdje ona prođe a padati će bila pod njom pustinja, rascvjetana livada, ili nepregledno morsko prostranstvo.

To me asociralo, na ništa drugo, nego, na slobodu.

Jer zaista, sretan narod je samo onaj narod koji u svoj svojoj punini,u svim segmentima svog bića,i u svim svojim strukturama ima slobodu i živi u slobodi.

Naš narod dugo je očekivao kišu slobode no za razliku od kiše sloboda ne pada s Neba, za nju se čovjek treba sam izboriti.

Ponukan porivom slobode hrvatski narod krenuo je u rat za svoje konačno oslobođenje.

Prolio je krv, izgubio mnoge svoje sinove i kćeri no konačnu slobodu nije ostvario a samim time ni sreća mu još nije zablistala.

Naš narod u svoj svojoj biti, u svojoj novostvorenoj državi je nesretan narod.

Nesretan je jer nema slobode a uzrok toj nesreći jesu njegovi sinovi koje je sam narod sebi stavio na čelo i učinio ih svojim Vođama.

Prvi od njih je F. Tuđman!

Još od njegovog odgovora pred Jug. sudom naslućivale su se slobodarske ideje, makar je on sam pred tim sudom pretežirao više socijaldemokraciju nego li Kršćansku demokraciju ili pak Liberalnu demokraciju, jer je bio izričit govoreći, kako i socijalističko društvo u svoje postulate treba uključiti univerzalna načela o priznanju i poštivanju temeljnih ljudskih prava i demokratskih sloboda te prihvatiti koegzistencije različitih ideja, jer u današnjem nuklearnom svijetu svaka isključivost prijeti katastrofom..

Zbog te svoje socijaldemokracije vjerojatno se poslije i okružio uglavnom onim « naprednim» komunistima.

Dolaskom na vlast on je zaboravio na svoje ideje i svoje poslanje.

Okružen slugama, poltronima, karijeristima i oportunistima koji su u svojim srcima sada pjevali « Franjo je naš, a mi smo Franjini» Tuđman se iz socijaldemokrate prometnuo u totalitarnog Vođu.

Stvorena država nije bila stvorena za narod i zbog naroda, nego je stvorena zbog Vođe i njegovih poltrona. Zbog njih je stvorena a zbog njih je održavana i danas se održava.

Razlikuju se samo Vođe.

Tuđmana je naslijedio Račan a Račana, Sanader, i baš ništa se promijenilo nije.

Iako smo se možda potajno nadali da će Sanader biti taj čovjek koji će napokon donijeti kišu .

Hrvatska je i danas oštro centralizirana i hijerarhijski ustrojena država sa svojim vrhovnim vladarom na vrhu te ljestvice koji vedri i oblači.

Niti Sanaderov silazak s vlasti neće ništa promijeniti iz razloga jer i Milanović već sada sebi stvara pretpostavke za novog Vođu socijaldemokrata.

To osvijetljava pravo stanje i buduće smjernice današnjeg SDP-a , a time i same države.

Bar se takav dojam stječe i volio bih kad ne bih bio u pravu . Pravi odgovor na to dat će budućnost, a i sam Milanović, koji sada tek u teoriji zastupa pravednu i sigurnu Hrvatsku!

Nažalost, Hrvatska pada iz tragedije u tragediju, kako u političkom tako i u svom svakodnevnom životu.

Još nakon kornatske tragedije upozoravalo se na tu činjenicu i tražila se odgovornost nesposobnih te njihova smjena.

Treba ponoviti da je korelativ slobode i demokracije odgovornost.

Demokracije i slobode nema jer nema odgovorne i diferencirane politike.

A takve politike nema jer nema duha slobode u političkom i uopće životu Hrvatske.

Neka se nitko ne zavarava činjenicom to što je premijer napokon smijenio neke nesposobne a postavio sposobne ljude, nije on to učinio za narod i zbog naroda, već kako bi narod rekao»jer se boji za svoju guzicu».

Filozofija premijerove politike jesu obmana i laž.

Nije nikakva novost ako se kaže da je to čovjek koji je trajno udomio naviku laganja u svom životu.

Pomoću laži je došao na vlast, pomoću laži se održava na vlasti.

No ipak, koliko god u tome bio uspješan i spretan, osuđen je na propast (Ps 5,7; Sir 20,25; Izr 12,19).

                                                                        MIRKO OMRČEN