HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

                

30. ožujak 2008.

 

                                                                                      

                      "Majka Hrvatska i njezini sinovi mudraci"

 

                                             Epizoda I : Banto i vrući telefon

 

OSIJEK AGAIN IN THE DARK: IN POWER COALITIONS OF NEOFASCISTS AND NEOCOMMUNISTSBila je kasna noć nakon pokladnih izbora u Kolosijeku. Ura na zidu pokazivala je 4 sata i 30 minuta. Zazvonio je telefon, i Ivek uz psovku upali svjetlo. Nevoljko podigne slušalicu. Nije niti uspio izustiti ″a″ da pokudi toga tkogod da ga ovako kasno zove, a s druge strane oglasi se Banto sav uspuhan: ″Oprosti ako kasno zovem, no prijatelju, znaš da smo dobili izbore u Kolosijeku, ajde de mi pomoz pa ću ja se odužiti tebi kao uvijek!″ Ivek poluspavajući odgovara: ″Ma koji j....i izbori? Ajde pusti me na miru da spavam, nazovi sutra!″; i poklopi slušalicu. Odmah zove Sovkicu: ″Adriatinka podsjeti me sutra da onaj HaeSPe (op.a. Hrvatska stranka plagijata) dokrajčimo, mršavi je stvarno prevršio svaku mjeru!″ Nakon što je spustio slušalicu Ivek istog trena utone u dubok europski san.

Nije prošlo niti 30 minuta telefon opet zazvoni. Misli si Ivek ako je opet neka budala bolje da ga sutra nema. Pogleda na telefon da vidi pozivni, no broj je skriven. Telefon i dalje bijesno jauče. Ljutito podiže slušalicu i poviče: ″Tko je?″ S druge strane tišina, i samo duboko disanje. Osjećaj je bio kao kada bi maratonac disao nakon pretrčanog svojeg 40-tog kilometra. Bio je to Bantov poziv, ali je skužio po glasu kako je bolje ne ljutiti svojega budućeg, a i starog kompu. Barem se on tako nadao.

 

Ivek bijesno otrgne telefonsku žicu i baci telefon o zid.

 

Sutradan u svojemu domu Banto gleda dnevne novosti na Ivekovoj kratkovidnici. Izvještaj iz Kolosijeka je najavljen nakon suđenja u Hladu. Banto nestrpljivo iščekuje izvještaj misleći kako su ovu glupost iz Hlada stavili prije glavne vijesti, vijesti o izborima u Kolosijeku. Novinar Šinoslav Šešker izvještava: ″Nosač liste HaDeZea (op.a. Hrvatsku dajemo zabadav), pjevač Štoro sa Šljagićem, predsjednikom HaDesSeSBe-a (op.a. Hrvatski distrikt službe Strossmayerovih berača) potpisao je sporazum o postpokladnoj koaliciji, na taj način Banto i njegov HaeSPe doživjeli su novu katarzu u svojoj vladavini jedinom pravaškom parlamentarnom strankom.″ Banto je isprva blijedo gledao minutu, dvije u televizijski ekran ne izusteći niti glasa. Potom uzme telefon u ruku i bira broj. Nakon što je dobio broj samo je rekao:″Ivek, obećao si, a iznevjerio si me, baš poput Granje nekoć. Zašto?″

 

″Zato što mi više ne trebaš. Ako ću te trebati u bližoj budućnosti javim ti se, okay?″-odgovara Ivek.

 

″Okay, ako ti tako kažeš! Ako već stranka nije prošla ajde de onda barem meni daj neku funkciju, a ovima svojima u stranci ću nešto izmisiliti?!″-sa strahom izusti Banto.

″Ne znam, vidjeti ću, javim ti se. Pa znaš da na mene uvijek možeš računati!″-jasno će Ivek, i prekine poziv.

″Ali..?!″-shvatio je Banto kako je poziv završio.