HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

                

02. travanj 2008.

 

      

 

          "Majka Hrvatska i njezini sinovi mudraci"

                                             

                                            Epizoda II: Rodeo na hrvatski način

 

SERVANT OF SERVANTS OF SERVANT WILL CRAWL AHEAD OF THE PRESIDENT OF USA WHILE OWN PEOPLE CHEAT AND STEAL!Sunce je pržilo tog sudbonosnog dana. Povorka automobila je krenula ka svojemu cilju na Blatnovčaku. Stipko je željno iščekivao svojega gosta, kauboja Rusha ml., i razmišljajući o tome kako je nadjačao brata Iveka jer će ipak kauboj Rush ml. njega prvoga posjetiti, zabunom umjesto kravate sveže oko vrata crvenu maramu koju je do 90-te ponosno nosio kao sjet na svoje participiranje u pobjedi nad narodnim neprijateljem. "Smrt fašizmu, sloboda narodu!"-uzvikne Stipko, i ostane stajati tako trenutak, dva. No, ipak je morao skinuti crvenu maramu, i staviti kravatu. Da, kravatu, pomisli on, simbol protiv kojega se je svih onih godina žustro borio. "Ajme, kasnim!"-zatitra se Stipkova obrva onoga trenutka kada je pogledao na sat, i vidio kako je prošlo skoro pola sata od kako je zaplovio u sjet svoje mladosti.

Oglasilo se zvono na vratima. "Evo, evo! Dolazim!"-vikne Stipko. Otvori vrata a ono ispred njega osiguranje kao u doba maršala Šita pomisli Stipko. "Dobro je, naš je!"-prokomentira zadovoljno.

"God day! I`m mr. Rush jr., USA cowboy. How much is this house? Is it for sale?"-upita kauboj Rush, fasciniran velebnim izdanjem "Blantovčak".

"Alo mali, šta ovaj reče? Znate dobro da samo ruski osim hrvatsko-srpskog..ovaj osim hrvatskog znam.?!"-zbunjeno će Stipko.

"Kaže: Dobar dan! Ja sam Rush mlađi, američki kauboj. Koliko je ova kuća? Je li na prodaju?"-objasni prevoditelj.

"Reci mu da zasad ništa, čekamo Hrvatski fond za privatizaciju da vidimo što će s time biti, a ako će i dalje biti zainteresiran ja ću mu to srediti!"-kaže Stipko.

I tako razgovarala dva druga o svojim ratnim pohodima, o tajnama koje čak niti CIJA ne zna, i obećao je Rush ml. kako će ga doći posjetiti na Brijunima jednoga dana. Rush je prespavao u hotelu Tajna, čak niti vlasnik hotela nije znao koga ugoščuje. Sutra je bio zadnji dio posjete Hrvatskoj, i jedva je čekao povratak kući.

Zvoni telefon, i Stipko se nevoljko digne sa stolice, i podiže slušalicu.

"Molim?! Tko je?"-upita Stipko.

"Bok braco, ja sam."-tiho će Ivek.

"Aaaa ti si Ivek. Šta ima? Kako si?"-veselo će Stipko.

"Joj, Stipko, ajde nemoj zezati, dobro znaš radi čega te zovem! Kako je bilo na sastanku? Šta je Rush rekao? Je li napomenuo išta o pozivnici za MLATO? Kako mu je u Hrvatskoj?"-izrešetao je Ivek brata Stjepka silnim pitanjima.

"Ivek, kako kažu Zagorci sutra buš sve saznal! Laku noć ti želim!"-slavodobitno će Stipko, i poklopi slušalicu.

"Alo, alo. Stipko?"-zbunjeno gleda Ivek dok u slušalici se čuje samo tu-tu-tu.

Došla je i subota. Prekrasan dan. Svugdje po gradu vijore zastave s pedeset zvjezdica. Sve je u znaku kauboja Rusha. Ljudi se vesele i raduju. Rush ml. predaje pozivnicu za MLATO, i obećava veliku financijsku i vojno-političku pomoć Hrvatskoj. Pruža ruku Iveku i zahvaljuje mu na lijepim trenucima u Zagrebu. Zvrn-zvrn, ljutito pili budilica. "Ah, what a beautiful dream."-pomisli Ivek, a ono čuje kako se prozor brani od ljutitih kapi kiše. Naime, prognoza prethodnog dana je bila potpuno pogrješna, najavljen je sunčan dan, a vani je bio pravi prolom oblaka.

"Nema veze, bitno je da ja dobijem pozivnicu za MLATO, a za sve drugo lako."-prokomentira Ivek. "Adriatinka, daj mi odijelo i nazovi šefa sigurnosti i pitaj je li sve spremno! E da i pitaj kada dolazi kauboj Rush! Ajmoo, brže to malo!!"-zadere se Ivek.

"Evo šefe, sad ću!"-odgovara Adriatinka.

Kolona koja je osiguravala kauboja Rusha krenula je od hotela Tajna ka Mirkovom trgu gdje ga je čekao Ivek, sa svojim ministrima. Na putu nije bilo niti jednog automobila niti osobe jer osim što je pljusak prao gradske ulice, bio je u stanju policijski režim zvan "ZABRANA DISANJA". Rekoše to je sve zbog stanja sigurnosti i hrvatske uljudbenosti, da u svjetskim očima Hrvatska, na čelu koje je stajao Ivek, bude obasjana samo epitetima koji će jednom postati svjetski standardi. Da će to tako zaista i biti sigurni su bili braća Servantes: Ivek, Stipko i Kizo.

Nakon 20 minuta brze i sigurne vožnje kolona je stigla do Mirkova trga. Crveni tepih čekao je kauboja Rusha. Izlazeći iz automobila opazio je kako su mu cipele prljave te odluči očistiti cipele uz pomoć tog crvenog tepiha. Nasmije se. Upita ga njegova žena Barbi koja je bila u njegovoj pratnji ova dva dana u posjeti Hrvatskoj-"Što je smiješno moj kauboju?" (op.a. simultano prevodi Jolanda Dabar-Žitarović) "Ma ništa, vidiš opet sam zgazio crvenog neprijatelja kao što gazim Rusiju!"-kaže Rush, i oboje prasnu u smijeh.

STIPE MESIC CROATIAN PRESIDENT PROTECTOR IS COMMUNIST WAR CRIMINALS"Dobar dan Vam želim kauboju Rush mlađi! Jeste li ugodno putovali?"-upita Ivek, dok su se rukovali, a novinari ih fotografirali.

"Dobar dan! Jesam, hvala na pitanju. Ti si Ivek? Premijer Hrvatske?"-pita Rush ml.   

"Da, ja sam Ivek! Kako ste pogodili?"-zbunjeno će Ivek, ali mu to jako laska jer ne zna svakome Rush ime.

"Pa, to su male američke tajne. Uostalom, nisam ti potreban ništa objašnjavati. Mi: ja i žena smo gladni, je li ručak spreman?"-odriješito će Rush.

"Je, je, ali čekamo da svi uzvanici, poznate hrvatske javne ličnosti dođu, naime zbog prometa još nisu svi došli. Ispričavam se što ćete morati još malo pričekati, no do tada možemo porazgovarati znate već o čemu!"-kaže Ivek.

"Ma šta to mene briga što drugi kasne, nisam ja došao zbog njih, zato ajde ne laprdaj nego me vodi na ručak! I o čemu bismo mi to trebali razgovarati?"-ljutit je Rush.

"Pa znate, o pozivnici za MLATO.."-odgovara Ivek.

"MLATO? E, moj Ivek, trebaš prvo potpisati ovaj ugovor i kupiti naše avione kako bi ti i tvoja Hrvatska mogli u MLATO."-kaže Rush.

"Pa to se podrazumijeva, samo vi recite šta sve treba kupiti i ja ću potpisati. Za to ne brinite."-slavodobitno će Ivek.

Dva najutjecajnija čovjeka, kauboj Rush mlađi kao najjača karika prve sile svijeta, i Ivek, kao najjača karika prve sluge svijeta su proveli u ugodnom razgovoru cijela dva sata. Nakon što je  Rush vidio sva kulturna bogatstva koje su mu domaćini priredili, i nakon što je kušao poznate hrvatske delicije upita on Iveka-"Bili mi mogao pokazati malo centar, da vidim i običan puk?"

"Uh, to mi nije bilo u programu, ali zašto ne. Evo me za pet minuta samo da promijenim cipele."-odgovara Ivek.

Došli su na trg bana Jozefa Jelakčića, i vidi tamo Rush mlađi silne banke, te upita-"To je vaše? Mislim je li sve to hrvatsko?"

"Ne, prodali mi to strancima."-odgovara Ivek.

"Pa zašto? I još ste u dugovima?!"-zbunjen je Rush.

"Pa bolje da se drugi s time gnjave nego mi, ovako nemaš muka s računima."-nasmije se Ivek.

Rush ga pogleda, i ne razumije čemu se Ivek smije. Samo odmakne glavom, i pogleda u drugome smjeru. Obrati se Barbi-"Ajmo mi doma iz ove pripizdine, dobili smo što smo htjeli."

U večernjim vijestima na Ivekovoj kratkovidnici izvještaj o posjeti kauboja Rusha je očekivano prvotna vijest. 

"I tako je Hrvatska, zaslugom Iveka dobila pozivnicu za MLATO. Za Ivekovu kratkovidnicu s Mirkova trga, Šinoslav Šešker. Ranko imate li koje pitanje iz studija?"-upita poznati novinar.

"Je li Ivek možda spomenuo što će učiniti u slučaju da inicijativa za referendum urodi plodom, i referendum o pristupanju MLATO savezu se održi, ali rezultat bude negativan po vlast?"-znakovito će Ranko.

"Imamo izjavu Iveka po tom pitanju!"-odgovara Šinoslav.

"Idemo dalje!"-odlučno će Ivek, i nasmije se. Svi ministri i pratnja koja je organizirala doček američkog kauboja također se grohotom nasmijaše.