HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

                

19. travanj 2008.

 

OTRCANI JUGOSINDIKALNI PROSVJED U ZAGREBU NE NAGOVJEŠĆUJE NOVO HRVATSKO PROLJEĆE!

„Majka Hrvatska i njezini sinovi mudraci“-epizoda III.

 

 

UNION PROTEST IN THE ZAGREB  DIRECTED BY FOLLOWERS OF COMMUNIST DICTATORSHIP TITO Napokon su se korumpirani sindikati Hrvatske/jer to i nisu hrvatski sindikati po svojem nastanku i rukovodstvu/, nastali svi odreda iz bivših jugokomunističkih centrala, odlučili nakon gotovo polugodišnjih priprema održati jedan „uspjeli“ prosvjed u deset godina.

 

Oportunizam sindikalnih vođa  otišao je toliko daleko da su prosvjed najavili još prošle godine i to za proljeće, jer zahtjevi ionako nisu ozbiljni pa mogu čekati a i da im valjda ne bude hladno.

 

Uspjeli prosvjed je pod navodnicima, jer njihovi zahtjevi idu čak ispod zahtjeva zagrebačkih srednjoškolaca koji su ovih dana kamenovali zgradu školu jer im gradske vlasti pod kapetanskim dvojcem Bandit/ć/-Kalinić nisu omogućile niti najminimalnije sanitarne i higijenske uvjete kao što su uredne WC školjke i toaletni papir u školi a da  drugo i ne spominjemo.

 

Dok lumpen političari  Milan Bandić i Pavle Kalinić troše novac otet iz poreznih džepova građana, da grade luksuzne stanove i vikendice sebi i svojim poslušnicima, putuju uzduž i poprijeko po kugli zemaljskoj radi vlastitog provoda i užitka, posve beskorisnog za grad Zagreb, dotle 80 posto Zagrepčana rade za crkavicu a djeca im nemaju niti  WC papira u školi.

 

No naši beskorisni sindikati, koji postoje samo zato da njihovi vođe kradu od članstva visoke plaće bez ikakvog opravdanja a lopovskom hrvatskom režimu služe za pokriće pred Zapadom da je Hrvatska bogata sindikalnom scenom, organiziraju jedanput u deset godina prosvjed za veće plaće a zapravo  se sve svodi na zahtjeve koji nisu bili manji ni u doba Tita i Jugoslavije, samo se nisu zvali štrajkovi nego obustave rada.

 

Da stvar bude gora po takozvanu sindikalnu scenu, na prosvjedu nekoliko desetaka tisuća njihovih članova dominirala je velika Titova slika od koje se nitko tijekom skupa nije na bilo koji način ogradio. Znači titoistički sindikalni psi doslovce traže mrvice sa stola od svojih u jahtama, letjelicama i luksuznim vilama oguglalih eksokmunističkih gospodara.

 

Nemaju pojma čak niti suvislo uobličiti zahtjeve jer bi oni da im cijenu rada i  punu zaposlenost  jamči i štiti vlada a ne poslodavci, dakle kao u doba Tita i njihove voljene kompartije, za koju ne mogu niti dvadeset godina kasnije vjerovati da se je podijelila na HDZ i SDP radi lažiranja višestrančja i održanja moći i vlasti u njihovim rukama.

 

Sindikalni dinosauri u Hrvatskoj zgodno previđaju tu činjenicu i glume pred njihovom partijom jugonostalgičare radi bacanja prašine u oči obmanutom članstvu „da je u doba Tita tekao med i mlijeko!“   

 

Ni riječi otpora tajkunskom lopovskom kapitalizmu sa latinoameričkih latifudnija nasuprot dioničarskom, radničkom kapitalizmu i državi socijalnog blagostanja.

 

Nitko nije prozvan za nijednu pljačku i slanje u mirovinu gotovo milijun umirovljenika, koji nisu zaradili niti pola mirovine, a kamoli za minimalno pristojan životni standard.

 

Sramotni sindikati Hrvatske koje vode diskreditirani i kompromitirani bivši članovi komiteta i Saveza komunista, propali učitelji i raspopi organizirali su lažirani proljetni sindikalni prosvjed samo zato jer se boje se da će   ostati bez članstva a onda jao si ga njima, jer od koga će onda mažnjavati visoke plaće i beneficije koje nisu zaslužili nikada i nizašto.

 

 

 

 

 

 

"Majka Hrvatska i njezini sinovi mudraci"

                                             

                          Epizoda III: Ivekov susret sa sviscima i Judin vapaj

 

 

Negdje u isto vrijeme zbivala su se dva jako važna događaja koja se tiču plemićke obitelji Servantes, ali u potpuno dva različita okruženja. No, krenimo redom.

Na trgu bana Jozefa Jelakčića, da, istome onome trgu na kojemu je Ivek pokazivao kauboju Rushu svu raskoš i moć svoje države, eto okupila se sva svita najlonaša, računa se kako je bilo negdje oko 40 pukovnija svizaca. U isto vrijeme, slučajno ili ne, odlučio se glavnim trgom prošetati naš dragi Ivek, kako bi pretegnuo noge jer istine radi u stolici na Mirkovom trgu sjedi i radi 24 sata dnevno. Svisci su nosili različite odore, uglavnom upadljive boje poput crvene i plave, uz Horvatske svisce tu su bili svisci i iz susjednih zemalja kako bi u duhu svizačko-radničkih pokreta dali potporu svojim prijateljima u nevolji. "Svizačka solidarnost", rekoše. I tako oklopnjaci koji su raskrčavali put svojemu padronu Iveku slučajno udariše jednog od svizaca u crvenom, i sada da bi Ivek ispao kulturna osoba podigne svisca i upita ga : "Dobro, zašto ste se u tolikom broju okupili danas? Jeli slavite nešto?"

"Kako mislite jeli slavimo? Pa jeste vi normalni? Tražimo naša radnička prava, da se naš rad normalno plati, a ne da živimo na rubu egzistencije!"-ljutito odgovara taj svizac.

"Aha..A šta ćeš, ali eto meni je super, moja plaća nikada ne kasni"-ponosno će Ivek, i pruži korak dalje. U tim riječima svizac je prepoznao kako je čovjek s kojim komunicira zapravo najodgovornija osoba zbog koje je situacija takva.

"Čekaj, čekaj pa ti si premijer! Ti si kriv za to! Slušaj me dok ti govorim!"-dere se svizac za Ivekom.

"Ja i moji ljudi dajemo sve za to da vama bude bolje, i vi ste tako nezahvalni! Uhiti tog svisca Blenko!"-ljutito naredi Ivek.

Taj događaj snimi i sedma sila, te kao pravi izvor informacija Sinoslav Šešker odmah je upitao Iveka o ovome događaju.

"Premijeru upravo ste dali uhititi jednog od svizaca koji ovim skupom kritizira trenutno stanje radničkih prava, što tim činom želite reći javnosti?"-upita Šinoslav.

"Gledajte, demokratsko je pravo svakog pojedinca, odnosno skupine pojedinaca da iskaže kritički stav spram vlasti, pa i tako nas, ali ne dozvoljavam da mi se spočitava i stavlja na leđa toliko laži i obmanjuje ostatak javnosti na skupovima kao što su ovakvi jer dobro je poznato kako je ova vlada na čijem sam čelu ja, i od kako smo na vlasti učinili smo za radnika i njegova prava sve u našim mogućnostima. Normalno da postoji još prostora za napredak ali idemo dalje!"-odgovara Ivek.

 "Sve to stoji ali niste konkretno odgovorili zašto ste dali uhititi tog svisca?"-uporan je Šinslav.

"Pa jeli vi mene slušate što govorim, rekoh lijepo da sam ga dao uhititi da dam primjer ostalima kako je demokratsko pravo svih da imaju mogućnost izreći svoje mišljenje ali i za laž i neistinu treba se snositi odgovornost!"-odrješito će Ivek.

"Hvala lijepo premijeru na vašemu komentaru ovog događaja!"-zahvaljuje se Šinoslav Iveku, a Ivek mu naredi: "Pazi kako ćeš ovo uklopiti u vijest o ovim sviscima!".

"Bez brige sve kako stoji u uputstvima o izvještavanju o članovima vlasti biti će tako i napravljeno!"-kaže Šinoslav.

 

STRANKA ČIJI JE PROGRAM  „SIGNAL“ PASTA ZA ZUBE

 

EMBLEM PRONAZI PARTY OF RIGHTS WHICH LEADS ANTO DJAPIC IN OSIJEKNešto dalje, na istoku zemlje, u Kolosijeku održavao se izborni skup Hrvatske stranke plagijata. Okupilo se svo izborno članstvo, nekih stotinjak članova te stranke kako bi izabralo novog predsjednika. Nakon uvodne riječi domaćina govornika došao je na red izbor predsjednika HaeSPe-a. Dolazi Banto na binu i započinje: "Poštovani članovi i članice jedine i ispravne Stranke plagijata, dolazim vam ovdje kao predsjednik i prijatelj da učvrstimo moju poziciju jer ja sam jedini u mogućnosti pokrenuti nas iz pepela, ja sam feniks vaše i naše budućnosti. To vam tvrdim i iskreno kazujem, jer ja koji sam osvojio vlast u ovome gradu usprkos izdajicama i pokušajima rušenja mene na čelu ove stranke, ja koji sam osvojio saborski mandat, ja koji ću ostaviti trag i u idućem mandatu na čelu naše stranke, ja sam uvjeren u to jer zaista ispravno i kvalitetno radim, ja to znam a i vi isto. Počelo je turobno za nas, na plementarnim izborima trebali smo osvojiti 10-tak mandata jer su takva istraživanja javnog mnijenja i bila, mi smo to istraživanje financirali i držali pod kontrolom, tako da nitko svoje prste nije mogao uplesti u to. Trebali smo osvojiti te mandate ali nažalost ljudi kojima sam vjerovao, kojima smo vjerovali, pokušali su me srušiti jer su radili za druge strukture, iste one strukture koje sada vladaju, nekoć smo surađivali ali sada više nema toga. Nakon što sam očistio stranku od izdajica stalno me pokušavaju kompromitirati osobe sličnog kalibra sada smo sigurni kako je ostalo samo kvalitetno članstvo. Nadalje, nedavno sam osvojio izbore u ovome gradu i usprkos svima dokazao sam koliko je HaeSPe uistinu jaka stranka, ona čuva sve ono što je nama sveto, a to su domovina, ovaj grad, i naša Slavujnija. I zato se nedamo, idemo dalje u duhu naših korijena, i naše plagijatorske politike, i stoga vas dragi prijatelji molim da razmislite i pružite mi priliku da vas i dalje vodim ovako kvalitetno kao i do sada."

"Nakon predsjednikovih riječi sada ćemo izglasati novi mandat predsjedniku Banti, kako protukandidata nema, dovoljno jest samo dići vaše glasačke listiće"-objasnio je voditelj, domaćin govornik.

 

Većina je digla DA i na taj način iskazala svoje povjerenje Banti, dok je nekolicina koji su digli NE to učinila zabunom jer su mislili kako na taj način govore da ne žele promjenu na mjestu predsjednika Hrvatske stranke plagijata. "Dakle, prebrojavanjem glasova ustvrđujem kako je Banto novi, stari predsjednik Hrvatske stranke plagijata."-zaključio je domaćin govornik.

 

"Zahvaljujem svima od srca i obećavam da ćemo se vratiti jači nego ikada do sada. Zaštitimo svoj san!"-sretan je zaključio Banto.