HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

                

06. lipanj 2008.

 

 

VOĐA SENATSKE VEĆINE U AMERIČKOM KONGRESU SENATOR HARRY REID UPUTIO PISMO PREDSJEDNIKU HSP-A 1861. POVODOM OSVAJANJA PREDSJEDNIČKE NOMINACIJE SENATORA BARACKA OBAME

 

 

 

DSCC - Democratic Senatorial Campaign Committee

                                                                   Dear Dobroslav,

SENATOR OBAMA AND HIS WIFE IN THE MOMENT OF TRIUMPH, JUNE 3,2008The Democratic Party is the party of progress, of inclusion, and of an ever-widening circle of opportunity. Over the last 5 months and 54 primaries and caucuses, we've seen this first-hand.

I join all of the members of the Senate Democratic Caucus in congratulating Barack Obama - our friend, our colleague, and our party's nominee for President.

And what a debt of gratitude we owe to Hillary Clinton. Her campaign inspired millions. She reminded us that too many Americans have been left behind - rendered invisible - by the failures of George W. Bush, John McCain and their Republican allies.

As you may know, I was a boxer. And I've seen many fights go the distance.  But never have I seen one where everyone came out stronger - until now.  Because of the unprecedented number of new voters and the tremendous amount of enthusiastic supporters all the Democrats brought to the primary process, we stand ready to win the White House in 2008. And we stand to make historic gains in both the House and the Senate.

For many months, we knew we'd have a history-making nominee.  We knew we'd have millions of Democrats across the country fired up and ready to take on John McCain. Now, let's make sure Senator Obama has a historic level of support from a unified party shouting: "Yes, we can!"

Because of the excitement inspired by our impressive field of Democrats, we will go into the Democratic Convention and on to the general election with unprecedented strength. 

In the last several months, we have seen millions of Americans stand up and declare themselves Democrats. We've reversed registration advantages that Republicans have held for years. In Nevada, for example, Democrats outnumber Republicans for the first time in a generation. These new Democrats are old and young, rich and poor, urban and rural, male and female. At the end of the day, no matter who we supported in the primaries, we are all Democrats

And if we stand together as Democrats this fall, we will stand together on January 20th, 2009 as Barack Obama is sworn in as the 44th President of the United States of America. We will stand up to Republicans with our expanded Senate majority. And we will usher in a new era of change for this country.

Join me in making this happen.



Harry Reid

 

 

 

Poštovani Dobroslave,

 

BARACK OBAMA PRESIDENTIAL CANDIDATE OF US DEMOCRATIC PARTYDemokratska Stranka je stranka napretka, uključenja, i sve većeg  kruga povoljnih prilika. Tijekom zadnjih 5 mjeseci i 54 glavnih predizbora, mi smo vidjeli ovo iz prve ruke.

 

 Pridružujem se svim članovima Senatskog demokratskog odbora  sa  čestitkama Baracku Obami - našem prijatelju, našem kolegi, i našem kandidatu stranke za Predsjednika.

 

I kakav dug zahvalnosti mi dugujemo prema Hillary Clinton. Njezina kampanja je nadahnula milijune. Ona nas je podsjetila da je previše zapostavljenih Amerikanaca - postalo nevidljivo - od neuspjeha Georgea W. Bush, John McCaina i njihovih republikanskih saveznika.

 

Kao što možda znate, ja sam bio bokser. I ja sam vidio mnoge uspjele borbe.  Ali nikad nisam vidio jednu takvu do sada,   gdje su svi su izašli snažniji . US SENATE MAJORITY LEADER HARRY REID AND SENATOR OBAMA

 

Zbog nezapamćenog broja novih glasača i strahovite množine srdačnih podupiratelja svih Demokrata koji su iznijeli primarni proces, mi stojimo spremni za pobjedu u Bijeloj Kući u 2008. I mi smo u pripravnosti za postizanje povijesne prednosti u Predstavničkom domu i Senatu.

 

Tijekom puno mjeseci, mi smo znali da imamo povijesno važnu nominaciju.  Mi smo znali da smo imali milijune demokrata širom zemlje koji su razgnjevljeni  bili spremni prihvatiti Johna McCaina. Sada, uvjeren sam  da Senator Obama ima povijesnu razinu potpore jedinstvene stranke  koja uzvikuje: " Da, mi možemo!"

 

Zbog uzbuđenja koje je nadahnuto našom impresivnom borbom kao  Demokrata, mi ćemo ući u demokratsku Konvenciju i na opće izbore s nezapamćenom snagom. 

 

U zadnjih nekoliko mjeseci,  vidjeli smo milijune Amerikanaca da ustaju i izjašnjavaju se Demokratima. Mi smo obrnuli registracijsku nadmoć koju su Republikanci  držali godinama. U Nevadi, na primjer, Demokrati imaju većinu u odnosu na Republikance po prvi put u generaciji. Ovi novi Demokrati su stari i mladi, bogati i siromašni, urbani i ruralni, muškarci i žene. Na kraju dana, bez obzira tko bio,  mi smo se podupirali u glavnim stvarima, mi smo svi Demokrati. 

 

I ako ćemo biti složni kao Demokrati jesenas, mi ćemo biti složni i 20. siječnja, 2009.  kada Barack Obama bude zaprisegnut kao 44. Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država. Mi ćemo se suprotstaviti Republikancima sa povećanjem naše senatske većine. I mi ćemo uvesti novu eru promjena za ovu zemlju.

Pridružite mi se u osmišljanju ovih događanja.