HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

 

                                                                                   01. listopad 2014.

                                                                                            

JUTARNJI LIST ODRIČE BUNJEVAČKIM HRVATIMA NACIONALNU PRIPADNOST

 

 

Ovim putem vam se obraćam poradi objavljivanja moje fotografije uz jedan nedoličan tekst pod nazivom „ Moraju li Bunjevci biti Hrvati“, koji je izašao u Jutarnjem listu 13. 9 2014 na stranici broj 33. Dotični tekst je djelo novinara i povjesničara Jurice Pavičića. 

 

NA SLICI: BUNJEVAC SAM HRVATSKOG SAM RODA KATOLIK SAM VIRUJEM U BOGA

 

Moja fotografija je objavljena bez moga znanja i dopuštenja. Isti tekst ne samo da je antihrvatski, nego je iz njega vidljiva jedna velika mržnja prema svemu što je hrvatsko, mada je autor Hrvat. Ovdje je povrjeđeno dostojanstvo Hrvata. Takvo što može napisati samo monstrum od čovjeka i teška povijesna neznalica.

 

Govori o mom plemenu Bunjevaca sa stanovišta kao da je on mali bog, a mi stoka sitnog zuba, nepismena i neuka do kraja. Zna li dotični autor koje su psihološke troture proživjeli Hrvati sa sjevera Bačke tokom devedesetih godina prošlog stoljeća? Hrabrost ili bolje rečeno ludost je bila zvati se Hrvatom. Zvati se Bunjevac značilo je spas. To je već davno provjerena metoda, još za doba Ugarske. Zna li dotični Pavičić što je to psihologija, kako i koliko određena stanja djeluju na čovjeka.

 

I sam se bavim poviješću, ali na ovako što nisam naišao ni kod ljudi koji su kroz stoljeća činili sve da kao narod nestanemo. Ovakovo omalovažavanje hrvatskog jezika je naprosto nečuveno. Sve ovo je jedno veliko vrjeđanje čovjeka kao bića. Žalosno je da se takvo što uopće moglo javno objaviti. Godinama se borim kako za ujedinjenje nas Hrvata bunjevačke grane, tako i svih Hrvata. Bunjevcima sam slao i slati ću dok sam živ podosta iz svoga džepa i nikada nisam to radio marketinški……….

 

Trenutno završavam autorska umjetnička djela koja idu na poklon papi u Vatikan, patrijarhu u Moskvu, islamskim velikodostojnicima u Meku i židovima u Jeruzalem uz duhovna pisma na latinskom, ruskom, arapskom, hebrejskom, te na glagoljici, arvatici, latinici i na engleskom jeziku. Nešto što svijet još vidio nije, te autorski glazbeni album pod nazivom Bog i Hrvati i samim danom objave čitava glazbena scena će se nači iza mojih leđa. Sve to radim isključivo u humanitarne svrhe.

 

Žalosno je da mene zadnja dva dana zovu eminentni ljudi i govore zar nas i ti brate Brute izda? Sa jedne strane si pravi Hrvat, borac za pravdu i istinu, a sa druge strane sudjeluješ javno u ovakovim gnjusnim, antihrvatskim tekstovima, punim mržnje prema svemu što je naše. Kakve imam ja veze sa tim idiotizmima? Protuzakonito je i bez moga znanja uz dotični odvratni tekst stavljena moja fotografija, no to neće samo tako na tome i ostati.

 

Jutros sam razgovarao na telefon sa Juricom Pavičićem. Nisam mu se predstavio, te sam započeo razgovor čisto da vidim tko je ta osoba. Tema je naravno bio dotični tekst. Ponašanje je bilo bahato i arogantno, no nakon što sam se predstavio i rekao što slijedi tresle su se gače uvaženom povjesničaru.

 

Istom sam rekao da ukoliko me sjećanje ne vara da je prije par godina baš on objavio tekst o katoličkoj crkvi u njegovom Splitu i na njoj je bila izvješena trobojnica sa starim grbom, sa prvim početnim bijelim poljem. Po njemu je to znak ustaštva, fašizma. Ne znam što se dalje događalo i kako su reagirali svečenici na te njegove umobolne komentare. Po njemu bi očito trebalo srušiti Hrvatski sabor, jer se i u njemu nalazi stari grb, treba srušiti i obližnju crkvu svetog Marka na čijem se krovu nalazi isti grb.

 

Kada se to učini treba u Zagrebu sa glavnog trga ukloniti spomenik banu Jelačiću. Zna se tko je to već jedanput u prošlosti i učinio. Među postrojbama bana Jelačića kada je udarao na Ugarsku vijorila se zastava sa starim hrvatskim grbom. Šlag ipak ostaje na kraju. Tada treba otići u Austriju i sravniti sa zemljom Innsbruck, glavni grad pokrajine Tirol, jer je u njemu isti taj grb sa početnim bijelim poljem iz 15 stoljeća.

 

Ovaj čovjek je povijesna neznalica, mada je studirao povijest, očito krivu. On spada u antidržavne elemente. Naravno da ima daleko večih problema od njega. Iste bi pravi lustracijski zakon riješio. Sada imamo važnijih problema.

 

Prvo je dio barbara sa istoka popalio i porušio dio Hrvatske, a onda su došli veliki Hrvati sa križevima oko vrata i trobojnicama u rukama i opljačkali i uništili ovu zemlju do neprepoznatljivosti. Posljedica toga je da svaki treći mladi visoko obrazovani čovjek se iseljava, trećina ne radi, a zadnja trećina radi za kikiriki.

 

Godine 2015.  zbog svega toga Bogom dana Hrvatska imati će preko 90 posto stanovništva koji će živjeti u velikoj neimaštini i teškoj bjedi. Za zlodjela do sada nitko odgovarao nije. Fiat iusticia et pereat mundus, pravda makar svijet propao. Za pravdu se mora boriti i izboriti. Ja ću to upravo napraviti u ovome slučaju.

 

Danas sam razgovarao sa nekoliko uglednih zagrebačkih odvjetnika i ukoliko se ne nagodimo tužiti ću Jutarnji list po više točaka. Tu bi se trebala uključiti i Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, no na žalost nisu se adekvatno postavili niti na događaje koji su se ove godine dogodili u Subotici vezano za Bunjevce i tzv zasebni južnoslavenski narod.

 

Vi znate koliko plaćate pri nagodbi, a koliko će vas koštati ukoliko bude sudski proces. Meni ti novci ne trebaju. Ukoliko želite mirno rješenje spora te novce ćete uplatiti jednom starom graditelju tambura iz Bajmoka, Mirku Miljačkom Mataku. On će izraditi nekoliko tambura i iste će biti poklonjene kulturno umjetničkom društvu. To će biti poklon njima od nepoznate osobe, neka se mene niti ne spominje.

 

Sve što radim u životu radim iskreno, časno i marketing bilo koje vrste mi nije potreban. Jutarnji list nije smio objaviti dotični gnjusni tekst, niti objaviti moju fotografiju . Po zapovjednoj odgovornosti netko mora odgovarati. Osim ovih uvjeta tražim i neku vrstu nazovi demanta. Opet neću gurati sebe, već ću vam dati kompetentnu osobu od Hrvata Bunjevaca iz Vojvodine kojoj ćete dati isto toliki prostor u Jutarnjem listu koji je imao i Pavičić, a koji će realno reći ili osobno napisati sve vezano uz problematiku Hrvata bunjevačke grane sa sjevera Bačke.

 

Mi Bunjevci smo najčišća loza Hrvata. Pojam smo časti, poštenja i rada, te ne dopuštam nikome na kugli zemaljskoj da na bilo koji način obezvrjeđuje moje pleme, niti da i u jednom kontekstu dovodi u pitanje naše hrvatstvo.

 

Dubravko Kopilović

Bunjevac pl. Hrvat

 

 

                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Na vrh - Top